ramka

Legato - dwie technologie w jednym zabiegu.

LegatoW dzisiejszych czasach, kiedy szczególną uwagę zwraca się na aktywność i zdrowy tryb życia większość kobiet i mężczyzn czuje się o wiele młodziej niż wygląda. Starzenie skóry, blizny,  potrądzikowe, rozstępy, uszkodzenia posłoneczne i zmarszczki okolicy oczu zwykle maskują ich wewnętrzne piękno. Wychodząc naprzeciw coraz to nowym oczekiwaniom pacjentów Alma Lasers stworzyła całkiem nową, rewolucyjną metodę terapii poprzez połączenie dwóch unikatowych technologii w jednej stacji roboczej Legato.

Legato to niepowtarzalna dotychczas koncepcja dwuetapowej, ulepszonej trans-naskórkowej dostawy substancji stanowiącej przełom i ogromny potencjał w procesach naprawy skóry i skutecznej poprawy jej wyglądu. Legato łączy ablacyjną technologię mikroplazmowego iPixela RF z ultradźwiękami IMPACT, których zadaniem jest uszkodzenie, a następnie wtłoczenie specjalnie dobranych preparatów do głębszych warstw skóry. Synergistyczne działanie iPixel RF i IMPACT pozwala wprowadzić produkty omijając barierę warstwy rogowej i naskórka skutecznie docierając do źródła problemu- znacznie głębiej niż dotychczas.  Legato to spektakularne efekty kliniczne w nieleczonych do tej pory lub wyjątkowo trudnych problemach skórnych jak blizny czy rozstępy.

Wskazania do zabiegu Legato:

 • rozszerzone pory
 • rozstępy skóry
 • zmarszczki
 • blizny potrądzikowe, chirurgiczne, pourazowe
 • fotouszkodzenia skóry

Terapia Legato przebiega dwuetapowo

LegatoI ETAP- Frakcyjna Micro Plazma RF- to obecnie jedna z najbardziej skutecznych terapii oparta o energię fali radiowej RF w zupełnie nowej ablacyjnej aplikacji- Pixel RF. Istotą działania jest jednoczesne zastosowanie fali RF w głowicy frakcyjnej, które powodując mikrouszkodzenia naskórka i skóry właściwej oraz punktowe przegrzanie tkanki oferują imponujące i nieosiągalne dotąd korzyści. W trakcie zabiegu energia RF dostarczana jest w głąb skóry za pomocą specjalnie zaprojektowanej głowicy w formie obracającego się wałeczka- rollera. Zaopatrzona w setki mikroelektrod głowica obraca się tworząc na skórze precyzyjną, ciągłą, ułamkową ablację w postaci symetrycznej siatki mikrouszkodzeń oraz stref urazu termicznego. Pixel RF wykorzystuje fale radiowe do wytworzenia mikro iskry, która przemieszczając się między powierzchnią skóry a elektrodą "przebija skórę" Powstałe w ten sposób mikro kanały stanowią bezpośrednią ścieżkę transportu substancji w kolejnym etapie terapii Legato.

Efekty Pixel RF:

 • Pixel RFw obrębie strefy ablacji (perforacji)- dochodzi do resurfacingu skóry, w tym odświeżenia, odmłodzenia i spłycenia płytkich zmarszczek
 • wyraźna odbudowa skóry, redukcja blizn i rozstępów
 • w strefie urazu termicznego- obkurczenie kolagenu i stymulacja procesów jego produkcji, co skutkuje poprawą gęstości skóry i ujędrnieniem.

Zalety Pixel RF:

 • specjalna budowa głowicy pozwala na równomierne pokrycie dużych powierzchni skóry w krótkim czasie, co ma szczególne znaczenie  w przypadku np. rozstępów
 • kontrolowane odstępy między pikselami tworzą obszary nienaruszonej skóry, skracając okres gojenia
 • zmniejszone ryzyko powstania przebarwień pozabiegowych- brak powinowactwa do melaniny ( w przeciwieństwie do laserów)
 • możliwość modyfikacji parametrów zabiegu ( średnicy, głębokości i grubości strefy termicznej) w zależności od rodzaju problemu i indywidualnych potrzeb pacjentów
 • uzupełnienie lub/i poszerzenie spektrum  zabiegów laserowych i radiofrekwencji.
 • przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry, bezpieczny do stosowania przez cały rok.

ImpactII ETAP- IMPACT (impact trans- epidermal delivery ) to unikatowy, przełomowy system trans- naskórkowej dostawy substancji aktywnych w procesach skutecznej naprawy skóry i tworzeniu nowych możliwości leczenia. Technologia IMPACT ultradźwiękowe drgania akustyczne, które w połączeniu z działaniem Pixel RF umożliwiają delikatne wtłoczenie dedykowanego problemowi preparatu do głębiej położonych tkanek. Moduł ultradźwiękowy generuje przerywane ciśnienie akustyczne push- pull w mikrokanałach, aby spowolnić gromadzenie i wznoszenie się płynu międzykomórkowego.

Takie działanie ma na celu :

 • maksymalizację głębokości penetracji
 • dotarcie do głębokości docelowej tkanki
 • skuteczne dostarczenie produktu
 • przyspieszony transport i poprawa dystrybucji.
Legato

Rezultaty zabiegu Legato są widoczne są już po pierwszym zabiegu w postaci wygładzenia, poprawy napięcia skóry, jednak na ostateczny efekt należy poczekać nieco dłużej, gdyż jest on postępujący, a co za tym idzie-  rozciągnięty w czasie (1-3 miesięcy po wykonanym zabiegu). Jest to związane bezpośrednio z procesami zachodzącymi w skórze (odbudowy komórek i remodelingu kolagenu). Z każdym kolejnym zabiegiem obserwuje się częściowe nałożenie efektów, co w konsekwencji staje się widoczne jako poprawa owalu i gęstości skóry oraz redukcja zmarszczek, rozstępów i blizn. Dla uzyskania optymalnych efektów sugeruje się wykonanie 4-6 sesji terapeutycznych w 2-3 tygodniowych odstępach.

Legato Legato Legato Legato Legato Legato Legato

źródło zdjęć:
Almalasers india.com
almalasers.nl
alma lasers.com