ramka

Transplantacja / przeszczep / implantacja włosów technologią S.A.F.E.R.

Przez wiele lat stosowano metodę polegającą na wycięciu paska skóry z włosami, który następnie dzieliło się na pojedyncze cebulki i wszczepiano w miejsce pozbawione włosów. Wycięcie skóry z owłosionej części głowy pozostawiało bliznę a czas rekonwalescencji trwał nawet do kilku tygodni oraz obarczony był wysokim ryzykiem.

przeszczep włosów przeszczep włosów

System S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation: wspomagana podciśnieniowo ekstrakcja i implantacja włosów) to opatentowana technologia bazująca na znanej już metodzie FUE (Follicular Unit Extraction – ekstrakcja pojedynczych mieszków włosowych) znacznie usprawniła proces transplantacji włosów.

Zabieg transplantacji/implantacji prowadzony jest z wykorzystaniem urządzenia opracowanego przez francuską firmę Medicamat – niekwestionowanego światowego lidera w obszarze automatyzacji przeszczepu włosów. Urządzenie umożliwia przeszczep pojedynczych zespołów mieszkowych. Zaletą technologii jest maksymalne zminimalizowanie ryzyka uszkodzenia cebulki włosa oraz cebulek sąsiadujących.

Przebieg zabiegu:

Zabieg przy użyciu urządzenia SAFER polega na precyzyjnym pobieraniu pojedynczych włosów z cebulkami z miejsca biorczego. Wykorzystując podciśnienie zasysa pobrany materiał do specjalnej tuby. Technika nosi nazwę "no touch"- dzięki niej ingerencja ma miejsce tylko do głębokości 1 mm. Automatycznie czas trwania przeszczepu włosów ulega skróceniu, gdyż pozyskane unity implantowane są tą samą techniką, która posłużyła do ich pobrania – pod ciśnieniem. Wykorzystane pneumatyczne głowice "wstrzeliwują" przeszczepy w mikronacięcia wykonane wcześniej w skórze. Zabieg umożliwia przeniesienie z obszaru dawczego włosów genetycznie zaprogramowanych do przejścia pełnej liczby cyklów wzrostu dzięki czemu zabieg staje się wolny od ryzyka odrzucenia przeszczepu.

Komfort i skuteczność

Urządzenie SAFER automatyzuje najistotniejsze funkcje zabiegu, pozwalając lekarzowi w pełni skoncentrować się na aspektach estetycznych przeszczepu włosów. Pacjent korzysta ze skróconego czasu procedury zabiegowej, gdy poddany jedynie lokalnemu znieczuleniu. Przeszczep włosów z wykorzystaniem S.A.F.E.R. jest najbardziej korzystną metodą dla pacjenta z powodu obniżenia ryzyka oraz inwazyjności. Charakteryzuje się o wiele krótszym w porównaniu z innymi metodami czasu rekonwalescencji, jak również nie pozostawia widocznych blizn. Zabiegi wykonane technologią S.A.F.E.R. nie wymagają hospitalizacji. W zależności od rodzaju fryzury ślady po zabiegu znikną od 7 do 21 dni.

S.A.F.E.R. uzyskał aprobatę FDA (w USA oferowany jest pod marką Neo- Graft) i obecnie wykorzystywany jest przez wiodące ośrodki. przeszczepów włosów na całym świecie.

Efekty po 1 zabiegu:

przeszczep włosów

Korzyści wynikające z zastosowania technologii S.A.F.E.R. :

 • krótki czas rekonwalescencji,
 • brak blizn pozabiegowych na głowie
 • zminimalizowane ryzyko uszkodzenia pobranego mieszka włosowego
 • mała inwazyjność
 • szybki powrót do pracy/sportu w ciągu paru dni
 • trwałe rezultaty.

Wskazania do zabiegu:

Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R. może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn - w przypadku łysienia, postępującego procesu przerzedzenia lub wypadania włosów. Zabieg polecany jest również w praktyce rekonstrukcyjnej owłosienia, w przypadku łysienia pourazowego, spowodowanego oparzeniami czy też bliznami pooperacyjnymi. Technologia S.A.F.E.R. może być z powodzeniem stosowana w przypadku rekonstrukcji i korekty brwi lub rzęs (zagęszczanie).

Pacjent, powinien wykonać niezbędne badania na 7-10 dni przed zabiegiem (na czczo):

 • morfologia krwi,
 • układ krzepnięcia:
  • APTT,
  • INR,
  • PT,
 • poziom glukozy,
 • Hbs Antygen,
 • Hcv Antygen.

Szacunkowa ilość przeszczepianych włosów:

łysina czołowa:
300-400 włosów
500-700 włosów
700-1000 włosów

łysina górnej okolicy głowy:
200-300 włosów
300-500 włosów
500-700 włosów

tonsura:
200-400 włosów
500-700 włosów
700-900 włosów

zakola:
200-300 włosów
300-400 włosów
400-600 włosów

przeszczep włosów
przeszczep włosów